White Paper

Where Digital Security Meets Artful Simplicity

Bitcoin para simgesi

Yerinde ve Uzaktan Kimlik Tespitinde Etkili Çözümler

Kimlik tespiti süreçleri tüm sektörlerde hem işletmeler hem müşteriler için oldukça kritik bir konu. Kimlik ibrazı ve yetkilinin kontörlü ile gerçekleştirilen geleneksel kimlik tespiti süreçleri günümüzde teknolojikaraçlar ile tamamlanabiliyor. Alanda bir diğer devrim ise uzaktan kimliktespiti. Bu yolla müşterilerin kimlikleri kimlik belgesi ve yüz doğrulamaişlemleri ile yapılabiliyor.

Kimlik Tespiti ve Doğrulama

07 Şubat 2023

Bitcoin para simgesi

Web 3.0 Döneminde Merkeziyetsiz Finans

İnternetin artık ilk çıktığı ve yayıldığı günlerdeki internet olmadığı bir gerçek.1990’ların başında “read only” bir internet deneyimi ile tanışmıştık (“Web 1.0”). Statikbir ağ yapısı söz konusuydu. İnterneti sadece bilgi almak için kullanıyorduk. Dahasonra sosyal ağların hayatımıza girmesiyle yeni bir internet dönemi başladı (“Web2.0”). Artık kullanıcılar bilgiyi çağırmanın ötesinde, paylaşımlar yapmak, dünyanınbirçok farklı yerinde yer alan kişilerle iletişim ve bağlantı kurmak için de internetikullanmaya başladılar.

(DeFi) ve Müşterini Tanı (KYC)

30 Ocak 2023

Bitcoin para simgesi

Neden Blockchain: Güncel ve Potansiyel Uygulama Alanları

Blockchain kavramının Bitcoin ve diğer kripto paraların ötesinde bir teknolojiolduğu gerçeği hayatımızda yer etmeye başladı. Yapay zeka, nesnelerin internetigibi teknolojilerle birlikte çalıştıkça daha da geniş bir uygulama alanına sahipolacağı düşünülüyor. Özellikle 2021 yılında Facebook’un adını Meta olarakdeğiştirmesiyle 2022 yılında Türkiye’de de büyük ilgi gören metaversekavramının temelinde de blockchain teknolojisi yer alıyor. Bu teknolojinin temelunsurları, çalışma mekanizması ve uygulama alanlarının anlaşılması sağlık,sigorta, uluslararası ticaret, dijital kimlik, tedarik zinciri ve lojistik gibi birçoksektör bakımından önem taşıyor. Bu teknolojiyi biraz daha yakından tanıyalım:

Blockchain

04 Ocak 2023

Bitcoin para simgesi

Uzaktan Kimlik Tespiti: Dünü, Bugünü, Yarını

İletişim ağlarının genişlemesi işletmelere ve müşterilere yepyeni bir dünyanın kapısını araladı. Bankalar, sağlık kuruluşları, üretici firmalar ve devlet kurumları dijital yollarla hizmet sunmaya başladı. Ortaya çıkan bu uzaktan hizmet dalgası 2020 yılında ortaya çıkan COVİD-19 pandemisi ile uzaktan hizmetleri bir seçenek değil bir zorunluluk haline getirdi.

Kimlik Tespiti ve Doğrulama

05 Aralık 2022

Bitcoin para simgesi

Kazançlı, Ekoloji Dostu ve Güvenli Elektronik İmza:
Merkezi İmzalama Portali (VIA)

Bireysel ya da kurumsal alışveriş ve tedarik süreçleri, para transferleri, bankacılık ve finans işlemleri, sağlık kuruluşlarınca verilen hizmetler ve çok daha fazlası artık kullanıcıların parmaklarının ucunda. Parmakların ucuna kadar gelen bu hizmetleri güvenle kayıt altına almak ve resmi makamlarca hukuki geçerlilik sağlamak için elektronik imza kullanmak olmazsa olmaz.

e-İmza

06 Aralık 2022

Haber bültenimize abone olun
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.