MİS

Merkezi İmzalama Servisi

Teklif İste

e-İmza için bilgisayar başında
olmanıza gerek yok

Merkezi İmzalama Servisi - MİS
Merkezi İmzalama Servisi - MİS

Elektronik imza kullanırken klasörler dolusu dosyayı tek tek açıp imzalamak, oldukça büyük bir zaman kaybı. Bu durum işlemlerin sürelerini uzattığı gibi kullanıcının çalışma performansını da etkileyebilir. Bir diğer yandan bekleyen müşteri, tedarikçi ya da kurum personeli için de bu bekleyiş bir eziyete dönüşebilir. Belgeleri ıslak imza ile imzalamak ise çok sayıda dosya için harcanan bir dünya kargo ve kırtasiye masrafı demek. Belgelerin karışması, kaybolması gibi riskler ise işletme ve kurumlar için oldukça karmaşık süreçlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Peki, bütün bu sorunların çözümü nedir? ArkSigner Merkezi İmzalama Sistemi

MİS Size Neler Kazandıracak?
MİS Size Neler Kazandıracak?

Süreçlerinizi hala ıslak imza ile sürdürüyorsanız kurum ya da kuruluşunuz için MİS çözümü ile e-İmza kullanmaya başlamanın size kazandıracaklarına bir göz atın:

MİS ile imzalama süreçleri için yapılan kırtasiye ve sarf malzemesi masraflarını ortadan kaldırabilirsiniz.
Sıralı imzalama işlemlerinde kargo maliyetinden kurtulabilirsiniz
Birkaç hafta sürebilecek imzalama sürelerini MİS kullanarak saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz
Kurum ya da kuruluş için kendi organizasyonunuzu oluşturabilir, organizasyon içinden ve dışından imzacılar belirleyebilirsiniz.

Elektronik imza kullanıyor ama MİS ile kurum ya da kuruluşunuz için yeni bir deneyim yaratmak istiyorsanız kazanımlarınız şunlar olacak:

İmza özelliği kazandırılacak çok sayıda uygulama MİS’e entegre edilebilir
Entegre etmek istediğiniz uygulamaları silebilir ya da yeni uygulamaları ekleyebilirsiniz
Klasörlerdeki dosyaları topluca imzalayabilirsiniz.
Bir klasördeki tüm belgeleri imzalamak için klasör uygulamaları ile ilgili düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
İmza türü, zaman damgası, kullanılacak imza sertifikalarının seçilmesi gibi ayarlar yapılabilir.
Elektronik imza içinkart okuyucuları sisteme kaydedebilir, kaydedilen kart okuyucuları silebilirsiniz.
MİS Nedir?
MİS Nedir?
MİS, kurumsal süreçlerde kullanabileceğiniz, dosyaları klasörler halindeyken imzalayabileceğiniz bir elektronik imza uygulamasıdır. Elektronik Servis Hizmet Sağlayıcılardan alınan tüm e-İmza sertifikaları MİS ile kullanılabilir.
MİS’i kendinize ait uygulamalara entegre ederek uygulamalarınız üzerinden elektronik imzalama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
MİS Nasıl Çalışır?v
MİS Nasıl Çalışır?

MİS üzerinden kullanıcı ve yetkilileri tanımlayabilir belirlenen rollere göre işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Yetkili rolde MİS uygulamasına elektronik imzada kullanılacak uygulamaları ekleyebilirsiniz. İmza türünü, formatını belirleyebilir imzalanacak belgelerin alınacağı klasörü ve imzalı halde dönecekleri klasörü seçebilirsiniz. Ayrıca imzalama işlemlerinin her birinde PIN giriş zorunluluğunu ortadan kaldırmak için PIN giriş politikası oluşturabilirsiniz. Bu yolla çoklu imzalamada tek bir PIN girişi ile birden fazla işlem yapmanın rahatlığını keşfedebilirsiniz.

MİS’in Kullanım Alanları Nelerdir?
MİS’in Kullanım Alanları Nelerdir?

MİS uygulaması özellikle büyük ölçekli işletmeler ve devlet kurumları için ideal bir seçimdir. Bankalar, diğer finans kuruluşları, sağlık kurumları, devlet daireleri gibi pek çok alanda MİS kullanarak elektronik imzalama süreçlerinizi pratik ve güvenli hale getirebilirsiniz. MİS’in kullanım alanlarını ayrıntılı olarak şu şekilde sıralayabiliriz:


Banka Talimatları ve Finans İşlemleri

Banka talimatları, müşteri sözleşmeleri, resmi bildirim ve yazışmalarda KİP kullanılabilir.

Kurum ve Kuruluşlar Arası Sözleşmeler

MİS kullanarak resmi sözleşmelerin güvenli ortamda ve hızlıca imzalanmasını sağlayabilirsiniz. MİS ile imzalanan sözleşmelerin 5070 Sayılı BTK Kanunu uyarınca geçerliliği bulunmaktadır.

Tedarik Zinciri Yönetimi Süreçleri

Tedarik zinciri yönetimi süreçlerinde MİS ile çok sayıda belgeyi tek seferde imzalayabilirsiniz. Ürünler için ham madde satın alımları, birimler arası yazışmalar, satış sözleşmeleri, raporlar ve diğer tüm belgeler için MİS’i tercih edebilirsiniz.

ArkSigner MİS ile Hızlı,Güvenli ve Pratik İmzalama Deneyimi
Türkiye’de e-Dönüşümün öncüsü olan ArkSigner’ın konforlu teknolojilerinden olan MİS ile siz de kurum ve kuruluşlarda etkili bir seçim yapabilirsiniz. Toplu imzalama, imzalı belgeleri arşivleme, imzacı atama ya da belgelerde yapılan değişiklikleri kontrol etme özellikleri ile pratik, yüksek güvenlikli ve hızlı imzalama deneyimini keşfedebilirsiniz. Ürünü satın almak için bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizle hemen bir randevu oluşturmayı unutmayın!
ticaret bakanlığı
halkbank

MİS

Belgelerin karışması, kaybolması gibi riskler ise işletme ve kurumlar için oldukça karmaşık süreçlerin ortaya çıkmasına neden olmaması için
Daha detaylı bilgi almak için lütfen mail adresiniz giriniz