T.C Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma ile
Kimlik Doğrulama Servisi

Ücretsiz Demo Talebinde Bulun

e-İmza için bilgisayar başında
olmanıza gerek yok

LiveAuth ile Anında Kimlik Tespiti ve
Kimlik Doğrulama Yapın
LiveAuth ile Anında Kimlik Tespiti ve
Kimlik Doğrulama Yapın

Tüm kimlik tespiti ve doğrulama işlemlerinizi en pratik ve güvenli hâli ile gerçekleştirmeye hazır mısınız?

Kurum ve işletmeler için uzaktan hizmetlerde kimlik tespiti ve doğrulaması yapmak artık çok kolay. LiveAuth kullanarak resmi ve kurumsal işlemleri en güvenli şekilde ve kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek güvenlikli kimlik tespiti ve kimlik doğrulama teknolojisi LiveAuth ve diğer ürünlerle tanışmak için ArkSigner kalitesine güvenebilirsiniz.

LiveAuth Size Neler Kazandıracak?
LiveAuth Size Neler Kazandıracak?
LiveAuth e-dönüşümün bir parçası olan Know Your Customer (KYC) süreçlerinizi kolaylaştırın.
Kimlik kartları ve pasaport gibi belgeleri kullanarak müşterilerin ve kullanıcıların kimlik tespiti işlemini gerçekleştirin.
Uzaktan kimlik tespiti sayesinde müşteri edinimi süreçlerinizi pratik bir hale getirin.
Banka, finans kuruluşları ve devlet kurumlarında uzaktan gerçekleşen işlemlerde veri ve işlem güvenliği sağlayın.
E-Ticaret işletmelerinizde müşterilerinizin ve satıcılarınızın kimliklerini hızlıca doğrulayın.
ATM, KİOSK, XTM gibi açık bankacılık işlemlerinizi güçlü kimlik doğrulama ile gerçekleştirin.
Kimlik tespit işlemini 8-10 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayın.
NFC, MRZ, OCR ve Yüz Tanıma teknolojileri ile kolayca kimlik tespiti ve kimlik doğrulama işlemi yapın.
Tek faktörlü kimlik doğrulama yerine çok faktörlü kimlik tespiti özelliği sayesinde veri ve bilgi güvenliğini üst düzeye çıkarın.
Birevim Uzaktan Müşteri Ediniminde LiveAuth ve LiveAuth Communicator ile Kazanıyor!

Birevim, uzaktan müşteri edinimi süreçlerinde 2021 yılı Nisan ayından bu yana LiveAuth ve LiveAuth Communicator’ı kullanıyor. Finansman sektöründe yenilikçi bir bakış açısıyla mobil şube üzerinden müşterilerinin kimliklerini doğruluyor, yüksek kaliteli ve güvenli görüntülü görüşme ile müşterilerine en kaliteli hizmeti sunuyor.

Şükrü Büyükyazıcı

Birevim Bilgi Teknoloji Direktörü
Kuveyt Türk de Uzaktan Müşteri Ediniminde LiveAuth'u Kullanıyor!

Bankacılık sektöründe inovatif bir bakış açısıyla hizmet sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası; Architecht çatısı altında topladığı dijitalleşme süreçlerinde Türkiye’nin en iyisi ArkSigner’ı tercih ediyor. Müşterilerin kimlikleri LiveAuth teknolojisi ile anında tespit ediliyor, kimlik kartı/pasaport ve yüz doğrulama teknolojileri ile uzaktan müşteri edinimin ilk adımı güvenli yoldan tamamlanıyor. Böylece kullanıcılar Kuveyt Türk hesaplarını her yerden açma fırsatına erişiyor.

Fatma Molu

Ar-Ge ve Koordinasyon Müdürü
LiveAuth Nedir?
LiveAuth Nedir?
LiveAuth, işletmelerin yüz yüze iletişime gerek kalmaksızın kullanabileceği mevzuata uygun bir uzaktan kimlik tespiti ve doğrulaması aracıdır. Bu ürün, yüz yüze gerçekleştirilen kimlik tespiti ve doğrulaması işlemlerine göre daha güvenli ve güçlü bir şekilde işlem yapabilmeyi mümkün hale getirir.
LiveAuth ilk aşamada OCR ve NFC teknolojilerini kullanarak kimlik kartlarının ve pasaportların sahte olup olmadığı ya da kopyalanıp kopyalanmadığını tespit eder. Sonraki aşamada yüz tanıma teknolojisini kullanarak kimlik belgesini kullanan kişinin gerçekten o kişi olup olmadığını doğrular.
Bu aşamada kullanılan biyolojik deliller ise kişinin işlemi baskı altında olmadan, kendi rızası ile yaptığı noktasında kontroller yapmak için kullanılır. Kimlik okuma ve yüz tanıma aşmasında alınan verilerin hiçbiri LiveAuth veri tabanında depolanmaz. Böylece müşterilerin verilerinin güvenliğini tam olarak sağlamak mümkün hale gelir.
LiveAuth’un Kullanım Alanları Nelerdir?
LiveAuth’un Kullanım Alanları Nelerdir?

Kimlik tespiti ve doğrulaması işlemlerinin büyük önem taşıdığı günümüzde LiveAuth, pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Özellikle işlem güvenliğinin ön plana çıktığı e-ticaret, finansal hizmetler, devlet, sağlık, ilaç, tıbbi cihaz, eğitim, sigorta, hukuk, teknoloji, turizm, ödeme hizmetleri, kripto varlık hizmetleri gibi sektörlerde kullanılabilir.


Bankacılık
Bankacılık sektöründe online işlemlerde müşteri kimliklerinin doğrulanması, talimatların verilmesi ve düzenlenmesi, mobil bankacılık işlemleri, müşteri hizmetleri, uzaktan müşteri edinimi, resmi bildirim ve yazışmalar için LiveAuth oldukça işlevseldir

Sağlık
Tele Sağlık Mevzuatı kapsamında gerçekleştirilen uzaktan muayene işlemlerinde de LiveAuth kimlik doğrulama sistemini kullanmak mümkündür. Pasaport ile kimlik tespiti yapabilmesi nedeniyle bu aşamada yurt dışından gelen hastaların işlemlerinde de tercih edilmektedir.

Kripto Borsası
LiveAuth, kripto varlık hizmetleri alanında hesap oluşturma aşamalarında kullanılmak için uygun bir üründür. Bununla birlikte kripto para transferi ve diğer kripto borsası işlemleri için de güvenilir çözümler yaratır.

ArkSigner LiveAuth ile Kimlik Doğrulama
ArkSigner LiveAuth ile Kimlik Doğrulama
Belgenin Önünü ve
Arkasını Kontrol Etme
Contactless Chip
Kontrolü
Face Liveness Check (Meydan okuma ve yanıt yöntemi)
Yüz Doğrulama
LiveAuth Doğrulama Adımları
LiveAuth Doğrulama Adımları
Neden ArkSigner’ı Tercih Etmelisiniz?
Teknoloji ve bilişim alanında hem donanım hem yazılım konusunda öncü ürünleri yerli ve milli olarak piyasaya sunan ArkSigner ile kurum ya da işletmeniz için en iyi seçimi yapabilirsiniz. e-İmza, elektronik kimlik tespit ve doğrulama çözümlerini deneyimlemek için teklif sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  
Müşteri Deneyimleri
ziraatbankası
ziraat teknoloji
halkbank
kuveytturk
bos
bos
bos

LiveAuth

Tüm kimlik tespiti ve doğrulama işlemlerinizi en pratik ve güvenli hâli ile gerçekleştirmeye hazır mısınız?
Daha detaylı bilgi almak için lütfen mail adresiniz giriniz