SCR 0102
Standart Kart Okuyucu

Bilgisayar ile Kimlik
Kartı Doğrulama

Teklif İste

e-İmza için bilgisayar başında
olmanıza gerek yok

SCR
Standart Kart Okuyucu
SCR
Standart Kart Okuyucu

Verdiğiniz tüm hizmetlerde müşterilerinize yalnızca T.C. kimlik kartı kullanarak sözleşme imzalatmak ister misiniz? Bu sayede işlem sürelerini kısaltabilir, müşterilerinize çok daha kaliteli hizmet sunabilirsiniz. Ayrıca kimlik kartı kullanarak kimlik tespiti yapmanız da mümkün. Yüksek güvenlikli kimlik tespiti yapmak ve yerinde kimlik doğrulama süreçlerini çok daha pratik bir hale getirmek, hizmet kalitenizi artırdığı gibi işletmenizin verimliliğini de artıracak.  Peki, bütün bu özellikleri hangi üründe bulacaksınız? Elbette, ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu’da!

SCR Kimlik Kartı Okuyucu
Size Neler Kazandıracak?
SCR Kimlik Kartı Okuyucu
Size Neler Kazandıracak?

SCR Kimlik Kartı Okuyucu kullanarak elektronik imza ve yerinde kimlik tespiti uygulamalarının avantajlardan yararlanabilirsiniz. Daha ayrıntılı olarak SCR size şunları kazandıracak:

SCR kullanarak güvenli yoldan kimlik tespiti ve doğrulama yapabilir işlem güvenliğinizi artırabilirsiniz.
Yüksek güvenlikli kimlik tespiti ve doğrulama yaparak dolandırıcılık ve sahtecilik olasılıklarını ortadan kaldırabilirsiniz.
Kimlik doğrulama işlemi yaptığınız kanal üzerinden müşterilerinize kolayca belge imzalatabilirsiniz.
Yerinde kimlik tespiti yapabileceğiniz gibi SCR’yi kullanarak belge imzalama işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.
Belge imzalama işlemlerini dijital ortama çekerek kâğıt kullanımını azaltabilir ekstra kırtasiye masraflarından kurtulabilirsiniz.
Kâğıt kullanımının azaltılması sayesinde doğaya katkıda bulunabilir işletmenizin karbon ayak izini büyük oranda küçültebilirsiniz.
Yalnızca T.C. kimlik kartı içindeki imza sertifika ve PIN bilgisi ile müşterilerinize sözleşme imzalatabilir normalde saatler sürecek işlemleri saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz.
Hizmet kalitenizi artırarak müşteri edinimi süreçlerini kolaylaştırabilir, işletmenizi çok daha kazançlı hale getirebilirsiniz.
SCR Kimlik Kartı Okuyucu Nedir?
SCR Kimlik Kartı Okuyucu Nedir?
ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu çipli T.C. kimlik kartlarını kullanarak kimlik tespiti ve doğrulama yapmayı sağlayan yüksek teknolojili bir donanımdır. Standart Kimlik Kartı Okuyucu, aynı zamanda T.C. kimlik kartlarına tanımlı e-İmza sertifikalarını okuyarak dijital belge imzalama olanağı da sağlar.
Ürün, T.C. kimlik kartında bulunan çipi okur ve bu çip içinden verileri alır. Sistem kullanıcısı isterse alınan verileri kart okuyucunun bağlı olduğu cihazda görüntüleyebilir. Kısacası ArkSigner Standart Kart Okuyucu, dizüstü ve masaüstü tüm bilgisayarlar aracılığı ile kimlik kartı kullanılarak kimlik tespiti ve doğrulaması yapma olanağı sağlayan işlevsel bir üründür.
ArkSigner Standart Kart Okuyucu Nasıl Çalışır?
ArkSigner Standart Kart Okuyucu Nasıl Çalışır?

SCR, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara USB kablo ile bağlanarak kullanılır. Cihazın bağlı olduğu bilgisayarda bulunan dijital belgelerin elektronik ortamda imzalanması işlemi de yine USB bağlantısı yolu ile gerçekleştirilir. İşlemleri gerçekleştirmek için cihazı bilgisayarınıza bağlayın ve müşterinizin T.C. kimlik kartını kart okuyucuya takın. SCR’nin ergonomik tasarımı bu noktada işlerinizi büyük oranda kolaylaştıracak.

Belge imzalama aşaması içinse belgeyi kullandığınız e-İmza altyapısına yükleyin ve imzala seçeneğine tıklayın. Bu esnada SCR’nin kimlik kartı takılı biçimde bilgisayara takılı olduğundan emin olun. İmzala butonuna tıkladıktan sonra SCR üzerinden PIN bilginizi girin ve imzalama işlemini tamamlayın.

SCR’nin
Kullanım Alanları Nelerdir?

Kimlik Kartı Okuyucu finans kuruluşları, devlet kuruluşları, sağlık kuruluşları ve hastaneler ile yerinde kimlik tespiti yapılmak istenen tüm alanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca e-Genel Kurul, belge imzalanmasını gerektiren ve uzaktan yapılan diğer tüm toplantılarda e-İmza araca olarak tercih edilebilir. Daha ayrıntılı olarak Kimlik Kartı Okuyucu’nun kullanım alanlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz:


Bankacılık ve Finans
Banka şubelerinde işlem yapabilmek için yerinde kimlik tespiti aracı olarak ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu kullanılabilir. Ayrıca bankacılık işlemlerinin tamamlanması için gerekli belge imzalama işlemleri de ıslak imzaya kıyasla çok daha kolay bir biçimde ArkSigner Standart Kimlik Kartı ile tamamlanabilir.

Sağlık Hizmetleri
Hastaneler, eczaneler ve diğer sağlık kuruluşlarında kimlik doğrulama ve elektronik imza aracı olarak ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu tercih edilebilir.

Telekomünikasyon Hizmetleri
İnternet, telefon, kablolu TV gibi hizmetler sunan işletmelerde de kimlik doğrulama ve belge imzalama işlemleri için de ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu kullanılabilir. Türkiye’nin telekomünikasyon devleri Türksat ve Türk Telekom da ArkSigner Kimlik kartı Okuyucu’yu tercih ediyor.

ArkSigner Standart Kimlik Kartı Okuyucu ile
Kusursuz Bir Müşteri Deneyimi Yaratın!
Standart kimlik kartı okuyucu ile kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmek oldukça pratiktir. Karmaşık eşleşme süreçlerini basitleştiren bu okuyucu, yerinde kimlik doğrulama yaparak zaman kazanmanıza yardımcı olur. Yalnızca kimlik kartınız ile sözleşme imzalayabilmenize de olanak sağlayan bu üst düzey teknoloji ile müşteri deneyimini güçlendirebilir, işletmeniz için en kârlı seçimi yapabilirsiniz.
Siz de Standart Kimlik Kartı Okuyucu ile diğer e-İmza ve kimlik doğrulama çözümlerimiz için hemen bize ulaşın. Zamandan kazanın, müşterilerinize en iyi hizmeti sunarak kazancınızı artırın!
Özellikler

USB Ara Yüzü

Protokol
Konnektör tipi
Güç Kaynağı
Hızı
Besleme Gerilimi
USB CCID
USB TYPE-A
USB port
USB Full Speed(12Mbps)
DC 5V

Kombo e-Kimlik Okuyucu CCR0201

Besleme Akımı
Akıllı Kart
Kısa Devre Koruması
Saat Frekansı
Max 30mA
R/W Hızı 9.6Kbps-600Kbps
(+5) V/GND tüm pinlerde
4.8MHz Kart yerleştirme cycle’ı……. Min 10,000

Temaslı Kart Ara Yüzü

Slot numarası
Standart
1 adet e-Kimlik Slotu
ISO7816 1-4 Class A,B,C (5V,3V,1.8V)

Çalışma Koşulları

Sıcaklık
Nem
0°C-50°C
Max. 90% (yoğunlaşmayan)

Desteklenen İşletim Sistemleri

Windows®
Linux®
Mac OS X®
Anroid™
iOS

Temassız Kart Ara Yüzü

Standart
Desteklenen Kartlar
Akıllı Kart
Hızı
ISO/IEC18092 (NFC) uyumlu
ISO14443 Type A ve Type B
R/W
848kbps

Diğer Özellikler

Şifreleme
Yazılım güncelleme
Button
RGB Led
Donanımsal AES-256
USB üzerinden yazılım güncellenmektedir.
Cihazı Açma/Kapatmak için kullanılır.
Cihazın haberleşmesinde ve pil durumunu göstermesinde kullanılır.

SCR 0102
Standart Kart Okuyucu

Verdiğiniz tüm hizmetlerde müşterilerinize yalnızca T.C. kimlik kartı kullanarak sözleşme imzalatmak ister misiniz?
Daha detaylı bilgi almak için lütfen mail adresiniz giriniz