Her şeyiyle dijital e-İmza

Satın al, aktive et, imzala.
Dijital konforla tüm işlemleri dijitalde
kolayca tamamla!
Detaylı Bilgi

Her yerde anında
imzala

Haftalık imzalama işlemleri
dakikalar içinde tamam

Detaylı Bilgi

Kayıpsız, maliyetsiz, 7/24

Uzaktan müşteri edinimi
dünyasına hoş geldiniz

Detaylı Bilgi

En az maliyetle en hızlı müşteri edinimi

Müşterilerinizin finans işlemlerini güvenli ve maliyetsiz tamamlayın

Detaylı Bilgi

Daha güvenli, daha hızlı,
daha pratik

Kimlik doğrulama ve
belge imzalama tek cihazda
bir arada

Detaylı Bilgi

Mobil cihazlarda
imza atma konforu

iOS, Android, Huawei sistemli tüm mobil
cihazlarda belgelerinizi imzalayın

Detaylı Bilgi

Tek giriş kapısı,
birden fazla uygulama

Tek bir kimlik doğrulama işlemi ile
tüm uygulamalarınıza güvenli
giriş sağlayın

Detaylı Bilgi
Her şeyiyle dijital, her şeyiyle pratik e-İmza sertifikası
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na bire bir uyumlu olarak geliştirilen e-İmza sertifikalarımız ile tüm e-İmza altyapılarında farklı belge türlerini kolayca imzalayabilirsiniz
Her yerden, her cihazdan, her dakika bulutta imzalama!
Islak imzalı belge kargolama, günlerce kurye bekleme derdinden tamamen kurtulun. Birkaç tık ile belge imzalamanın ve göndermenin tadını çıkarın
Tüm sektörlerde mevzuata uygun uzaktan müşteri kazanmanın keyfini çıkarın
Tüm kimlik belgeleri ve pasaportlar ile müşterilerinizin kimliklerini anında doğrulayın yapay zekâ destekli biyometrik kimlik doğrulama ile sahtecilik riskini en aza indirin
Mobil cihazlarda e-İmza atmak için en kolay çözüm!
Bluetooth bağlantı özelliği, saniyeler içinde kullanım imkânı ile yeni nesil e-İmza kart okuyucumuz ile tanışın!
Uçtan uca dijital, şubesiz finans yolculuğu 
EFT, havale, kredi ve diğer finansal işlemlerde yüksek dijital performansı keşfedin
Tek bir login ile tüm uygulamalarınıza güvenli erişim sağlayın
Farklı login yöntemlerden dilediğinizi seçin, uygulamalarınızı
kendinize göre özelleştirin
Dijitalde kusursuz müşteri yolculuğunu birlikte keşfedelim!
ArkSigner mühendisleri tarafından dizayn edilen teknolojilerle finansal, kurumsal, bireysel işlemlerin tümünde dijital kusursuzluk
Farklı sektörlere tek fonksiyonel çözüm
e-Ticaret, haberleşme, sağlık, eğitim lojistik gibi sektörlerde güvenli yerinde kimlik doğrulama
Tüm elektronik imza hizmetlerinin ortak noktası
Yeni nesil e-İmza sertifikası Arkİmza ile tamamen dijital bir deneyim sizi bekliyor
Finansal işlemleri, kağıtsız, şubesiz, en güvenli haliyle dijitale taşıyın
Şekle tabi olmayan tüm sözleşmelerde uygulama üzerinden zahmetsiz belge imzalayın
Yapay zeka destekli Video KYC ile kusursuz müşteri deneyimi yaratın
Video KYC çözümü LiveAuth Communicator ile yapay zekayı tüm güvenlik katmanlarında değerlendirin

Blog

Yapay Zekadan Yararlanan
Akıllı Sözleşmeler

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Akıllı sözleşmelerin DeFi ve tokenizasyon gibi alanlarda kullanılması henüz istenen verimlilik düzeyine erişememiştir. Bunun birçok nedeni olduğu söylenebilir. İlk olarak, akıllı sözleşmeler bir kod parçası olduğundan, akıllı sözleşmelerin oluşturulması kodlama bilgisi gerektirir. Bu kod, en iyi yazılımcı tarafından yazılmış olsa bile içinde hatalar (bug) bulunabilir. Akıllı sözleşmeler, işlem tarafları için koşullar değiştiğinde bu değişikliklere otomatik olarak adapte olamazlar; çünkü bu yazılım programlarında dinamik karar verme özelliği eksiktir. Akıllı sözleşmeler blokzincirinin “tamper-proof” olma özelliği nedeniyle değişikliğe kapalıdır. Akıllı sözleşmelerde kullanılan programlama dili katıdır. Ayrıca, genel olarak blokzinciri ekosisteminde mahkeme kararlarının icra edilmesinde zorluklarla karşılaşılmaktadır. Son olarak, akıllı sözleşmelere harici veri taşıyan oracle’ların hatalı veri sağlaması nedeniyle de akıllı sözleşmelerin icrasında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.
Arksigner blog
Devamını Oku

Akıllı Sözleşme 2.0

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Akıllı sözleşmeler özellikle ICO’ların yaygınlaşmaya başladığı 2016-2018 yılları arasında birçok araştırma, rapor ve makaleye konu olmuştu. Kavramda geçen “sözleşme” ifadesi, özellikle hukukçuları bu yeni oluşuma adeta mıknatıs gibi çekmişti. Akıllı sözleşmeleri doğrudan doğruya, kavramsal olarak inceleyen çalışmalar yerini akıllı sözleşmelerin uygulama alanlarına, mesela tokenizasyona, NFT’lere, merkeziyetsiz finansa ve merkeziyetsiz otonom kuruluşlara bıraktı. Bahsedilen gelişmeler akıllı sözleşmelerin önemini yitirdiği anlamına gelmiyor. Aksine akıllı sözleşmelerde de yeni bir döneme girildiğini söylemek gerekiyor: Akıllı sözleşme 2.0 dönemi.
Arksigner blog
Devamını Oku

NFT’lerin Hukuki Niteliğine
İlişkin Gelişmeler

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Tokenlar çok farklı şekillerde oluşturulabilmekte, farklı varlıkları temsil edebilmekte ve birbirinden farklı amaçlara hizmet edebilmektedir. Bu nedenle tokenların hukuki niteliğini tespit etmek kolay değildir. Aynı durum tokenların bir türü olan NFT’ler bakımından da geçerlidir. Özellikle d-NFT (dinamik NFT) veya f-NFT (parçalı NFT) gibi farklı NFT türleri de olduğu dikkate alındığında söz konusu tokenin hukuki niteliğinin tespiti ve bu çerçevede hangi hukuk alanlarını ilgilendirdiğinin belirlenmesi zorlaşmaktadır. Dünya geneline bakıldığında, NFT ihraçlarının finansal suçlar, tüketicinin korunması, fikri mülkiyet ve özellikle sermaye piyasası hukuku kuralları açısından denetlendiği görülmektedir.
Arksigner blog
Devamını Oku

NFT ve Akıllı Sözleşmelerin
Sonu mu Geldi?

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
NFT’ler 2021 yılında rekor satış rakamları ile hayatımıza girdi. Sanatçılar, ünlüler ve koleksiyonerler adeta NFT’lere hücum etti. NFT sanat eserleri denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Beeple tarafından yapılan “Everydays: The First 5000 Days” isimli dijital kolaj, 69,3 milyon dolara satıldı ve halen ünlü NFT pazaryeri Opensea’da en üst sırayı koruyor. Türkiye’den de çok ses getiren bazı NFT projeleri çıktı. Refik Anadol’un “Makine Halüsinasyonları” adlı eseri Sothebys isimli müzayede evinde 5,1 milyon dolara satıldı. Bugüne kadarki en pahalı NFT projesi olma unvanını ise Pak takma isimli sanatçı elinde tutuyor: “The Merge” isimli dinamik NFT projesi 91,8 milyon dolar değerinde bir koleksiyon.
Arksigner blog
Devamını Oku

Ticaret Belgelerinin Dijitalleşmesinde
Blokzinciri Teknolojisi

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Blokzincirinin, Bitcoin ve kripto paralardan ibaret olmadığı, yeni kullanım senaryolarının ortaya çıkmasıyla her geçen gün doğrulanıyor. Blokzinciri teknolojisinin ve tokenizasyonun ticaret finansmanı, lojistik, sigortacılık ve tedarik zincirleri bakımından önemli bir potansiyele sahip olduğu uzun zamandır ifade ediliyordu. Akıllı sözleşmelerin akreditif bakımından uygulanması gündemdeydi.
Arksigner blog
Devamını Oku

Geleceği Kucaklayan Teknoloji ile Tanışalım
Digital Onboarding

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
21'inci yüzyılın hızlı dijital ortamında işletmeler, verimliliği ve müşteri deneyimini artırmak için sürekli olarak yenilikçi çözümler arıyor. Bu konudaki en önemli gelişmelerden biri de digital onboarding  süreci. Bu dönüştürücü süreç, şirketlerin yeni müşterileri, müşterileri ve çalışanları ekosistemlerinde karşılama yöntemlerinde devrim yarattı. Peki banka ve finans kuruluşlarından 2021 yılından bu yana etkin olarak kullanılan digital onboarding ne demek? Görüntülü görüşme ile müşteri kazanımı işletmelere neler kazandırıyor? Gelin, birlikte inceleyelim!
Arksigner blog
Devamını Oku

Geleneksel Ödeme Yöntemlerine Bir Alternatif:
Merkez Bankası Dijital Paraları

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
COVID-19 pandemisiyle hem dijitalleşmenin hem de hijyen konusundaki endişelerin artması birçok kişinin nakit paradan uzaklaşarak finansal işlemlerini dijital ortama taşımasıyla sonuçlandı. Bankalar ve diğer finansal kuruluşların dijital şubelerinin işlem hacmi ciddi ölçüde arttı. Eş zamanlı olarak blokzinciri gibi yıkıcı teknolojilerin yaygınlaşması da finansal hizmetler bakımından önemli dönüşümlere yol açtı.
Arksigner blog
Devamını Oku

ArkSigner’ın e-İmza Markası
Arkİmza ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Haziran 2023’te BTK’dan yetkilendirmesini alan ArkSigner artık bir ESHS (Elektronik Servis Hizmet Sağlayıcısı)! Hazırlıklar, yoğun bir çalışma dönemi ve denetimlerin ardından elektronik imza tecrübesini sertifika, zaman damgası ve e-Mühür ürünleri ile taçlandıran ArkSigner şimdi Arkİmza markası ile de kullanıcılara hizmet veriyor. Bu yazımızda Türkiye’nin 8. Elektronik imza sertifika üreticisi Arkİmza ile ilgili bilmeniz gerekenleri derledik.
Arksigner blog
Devamını Oku

Anglo-Sakson Hukuku
Ülkelerinde Gelişmeler

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Önce kripto paralar, ardından diğer kripto varlıkların hayatımıza girmesiyle birlikte, kişilerin sahip olduğu varlıkların “neler” olabileceği, bunlar üzerinde “ne gibi haklara” sahip olunabileceği konuları da gündeme gelmeye başladı. Kripto paralarla ödeme yapılması, NFT’lerin teminat olarak kullanılmaya başlanması, stable coin’lerle gerçekleştirilen işlemler derken, kripto varlıkların iş ve ticaret hayatındaki kullanımı arttı.
Arksigner blog
Devamını Oku

İşlem İmzalama (AES) Nedir?
Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Dijital güvenlik alanında son dönemin yeni gündemi “işlem imzalama” oldu. Elektronik imza ile başlayan, uzaktan kimlik tespiti süreçleri ile devam eden dijitalleşme sürecinde artık kullanıcılara yepyeni bir kapı daha aralanıyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Web 3.0 Dönemi’nde Regülasyon:
Avrupa Birliği’nin MiCA Tüzüğü

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Web 3.0 teknolojileri, yani yapay zekâ, blokzinciri, nesnelerin interneti, büyük veri uygulamaları yeni iş ve yatırım imkanları sunarak birçok sektörde dönüşüm başlattı. Geleneksel hizmetler artık merkeziyetsiz yapılara taşınmaya başladı. Bu teknolojilerin gelişmesi ve yaygınlaşması bir taraftan kişi ve kurumlara fırsatlar sunarken, diğer taraftan yasal belirsizliklerin olması, bu teknolojilerin geniş kitlelerce benimsenmesi ve faydalarının tam olarak ortaya çıkmasının önünde bir engel olarak duruyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Web 3.0 Döneminde
Uyuşmazlıkların Çözümü

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Blokzinciri, değişikliğe kapalı, şeffaf ve güvenilir bir elektronik veri tabanı olarak çok değişik sektörlerde işlemlerin hızlı, verimli ve otomatik olarak gerçekleştirilmesine imkân tanıyor. Şüphesiz bunda blokzincirinde çalışan akıllı sözleşmelerin de önemli bir payı var. Akıllı sözleşmelerle bugün sınır ötesi fon toplama işlemleri, dijital hak yönetimi, sendikasyon kredileri, NFT alım satımları veya ticaret finansmanı gibi işlemler daha az maliyetle, insan müdahalesinden bağımsız ve daha hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Hukukçuların Gözünden
Akıllı Sözleşmeler

Blokzinciri ve hukuk kavramı arasındaki ilişki
Akıllı sözleşme (“smart contract”) kavramını ilk defa Nick Szabo 1990’ların başında kullandı. Bu kavram, Ethereum blokzincirinin geliştirilmesinden sonra altın çağını yaşıyor. NFT’lerden tedarik zincirlerine, fikri hak yönetiminden ticaret finansmanına dijitalleşmeye elverişli birçok sektörde akıllı sözleşmeler kullanılıyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Bir CEO’nun Kurumsal
Banka Hesabı Açma Öyküsü

Bitcoin dijital para birimi ile akıllı sözleşmeler
Özel sektörün rekabetçi dünyasında bir çalışanın varabileceği en yüksek nokta bir şirkette CEO olmak. Açılımı “Chief Executive Officer” aslında “baş yönetici” bir kurumun en önemli karar alıcısı olarak Türkçe’ye çevriliyor. Bugün tüm büyük sınavlardan geçip yeterince tecrübe edinmiş bir yöneticinin CEO olarak odasına yerleştiği ilk gün başına gelen birkaç olayı anlatıyoruz.
Arksigner blog
Devamını Oku

Security Token Offerings
İlk Menkul Kıymet Arzı

Bitcoin dijital para birimi ile akıllı sözleşmeler
STO’lar (Security Token Offering-ilk menkul kıymet arzı), tıpkı ICO’lar (initial coin offering- ilk dijital para arzı) gibi, akıllı sözleşmelerle yürütülen fon toplama süreçlerinden biridir. Şirketlerin sermaye artırması ve yatırımcıların daha güvenli ve şeffaf bir şekilde yatırım yapması için alternatif bir finansman aracıdır.
Arksigner blog
Devamını Oku

Akıllı Sözleşmelerle
Dijital Fon Toplama

Bitcoin dijital para birimi ile akıllı sözleşmeler
Akıllı sözleşmeler fon toplamak için kitlesel fonlama (“crowdfunding”) ve benzeri finansman projelerinde kullanılıyor. Akıllı sözleşmelerin sahip olduğu kendiliğinden icra ve değiştirilemezlik gibi özellikler sayesinde, fon toplama işlemini otomatikleştirmek ve yatırımcı ile proje sahipleri arasındaki süreçleri daha hızlı ve verimli bir şekilde yönetmek mümkün.
Arksigner blog
Devamını Oku

Akıllı Sözleşmelerle Dijital Varlıkların
Kayıt ve Devri

Bitcoin dijital para birimi ile akıllı sözleşmeler
Akıllı sözleşmeler blokzincirinde yer alan ve geleneksel aracılara duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran bilgisayar programlarıdır. Belirli şartların gerçekleşmesi halinde, yine belirli eylemlerin otomatik olarak gerçekleşmesini sağlarlar. Otomasyona dayandıkları için, akıllı sözleşme işlemine taraf olan kişilerin birbirlerini şahsen tanımaları ve güven duymaları gerekmez.
Arksigner blog
Devamını Oku

MASAK Düzenlemesi Uzaktan Kimlik
Doğrulamaya Neler Getirir?

akıllı sözleşme konsepti
Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) 2023 Nisan ayının ilk günlerinde yeni bir yönetmelik değişikliğine gitti. Değişiklik ile daha önceleri yalnızca gerçek kişilerin bulunduğu uzaktan kimlik tespiti uygulamalarının kapsamına ticari sicile kayıtlı tüzel kişiler de eklendi. Peki, bu yeni düzenleme bankalar ve finans kuruluşlarında uygulanmakta olan uzaktan müşteri edinimi
Arksigner blog
Devamını Oku

Akıllı Sözleşmeler
ve Otomasyon

akıllı sözleşme konsepti
Akıllı sözleşmeler, blokzincirinde kodlanan ve kayıt altına alınan anlaşmalardır. Akıllı sözleşmeler, anlaşmaların aracılara ihtiyaç duyulmadan icra edilmesini otomatikleştirerek, tüm tarafların ortaya çıkan sonucu anında görebilmesini ve teyit edebilmesini sağlar. İşte değişikliğe kapalı olan ve geri alınamayan bu sözleşmeleri
Arksigner blog
Devamını Oku

Dijital Sözleşmelerin Yeni Yüzü
Akıllı Sözleşmeler

akıllı sözleşme konsepti
Blokzinciri denildiğinde akla gelen ilk uygulamalardan biri şüphesiz akıllı sözleşmeler (“smart contracts”). Genellikle hukukçular ve diğer sosyal bilimciler “akıllı sözleşme” ifadesini tercih ederken, konunun teknik tarafına odaklanan kişiler “akıllı kontrat”lardan bahsediyor. Arada bir fark yok, hepsi blokzincirinde kurulan ve/veya icra edilen bilgisayar programlarını ifade ediyor. Peki bu kavram nereden çıktı ve nasıl bir evrim geçirdi, biraz daha yakından bakalım:
Arksigner blog
Devamını Oku

Dijital Uygulamalara Güvenli Giriş Sağlayan
ArkLogin Teknolojisini Tanıyalım!

parmak izi ile çok faktörlü kimlik doğrulama
Hayatımızı çevreleyen teknoloji, daha önceki dönemlerde insanlığın tanımadığı pek çok yeni kavramı beraberinde getirdi. “Log in” kavramı da bunlardan biri. Türkçe’ye “Giriş yapmak” olarak çevrilen bu kavram ilk olarak web sitesi üyelikleri için karşımıza çıktı.
Arksigner blog
Devamını Oku

Her Ölçekten İşletme İçin e-İmza’nın En İyi Yatırım Olduğunun 4 Kanıtı

ş stratejisi ve proje yönetimi sırasında worde eimza atarak elektronik belge imzalama yapan kişi
Kazanç sağlayan, verimli bir işletmenin sırrı doğru yatırımdan geçiyor. Hangi sektörde olursa olsun işletme ömrünün uzatılması ve gelişimin sağlanması için kalıcı ve akılcı girişimleri daima sürdürmek olmazsa olmaz. Peki, yatırım her zaman para ya da iş gücü ile mi yapılır? Hayır, durum pek de öyle değil. Özellikle modern pazarlama ve satış için işletmeye yatırım yapmanın birçok yolu bulunuyor. İş ve belge akışını kolaylaştıran e-İmza altyapıları da bu yatırımların yeni nesil temsilcileri arasında! Bu yazımızda ister start-up ister holding olsun doğru e-İmza altyapısını kullanan işletmelerin ne gibi kazanımları olduğunu kanıtları ile ele alıyoruz.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

Hukuk Gözünden
Kripto Varlıklar

Hukuk temalı Bitcoin ve kripto para
Blokzinciri teknolojisi ile hayatımıza birçok yeni kavram girdi: kripto para, token (jeton/belirteç), NFT (non-fungible token), CBDC (Central Bank Digital Currency), DAO (decentralised autonomous organisation) bunlardan sadece birkaçı.
Arksigner blog
Devamını Oku

KYC ile Adım Adım
Mevduat Hesabı Açma Kılavuzu

Turizm sektöründe e-İmza altyapısının avantajları
Mobil uygulamalar ve gelişen teknoloji sayesinde artık bankacılık hizmetleri için şubede beklemek ya da sıra almak gibi dertlerle uğraşmaya gerek kalmadı. Tüm kullanıcılar evlerinde, iş yerlerinde ve hatta yolculukları esnasında uygulamalar üzerinden para transferi ya da yatırım işlemlerini gerçekleştirebiliyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Turizm İşletmeleri e-İmzayı
Nasıl Kullanıyor?

Turizm sektöründe e-İmza altyapısının avantajları
Turizm tedarik zincirinden hizmete, insan kaynaklarından müşteri ilişkilerine kadar pek çok farklı alanı içinde bulunduran geniş kapsamlı bir sektör. Geniş bir iletişim ağını da gerektiren turizm alanında belge trafiği de oldukça yoğun.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

Kripto Varlıkların Yardım Amaçlı
Faaliyetlerde Kullanılması

blokzinciri teknolojisinde yükselen grafik içerisinde Bitcoin para birimi
Blokzincirinin kripto para yatırımlarının ve al-sat işlemlerinin ötesinde farklı kullanım senaryoları bulunuyor. Bunlardan birine 6 Şubat’ta gerçekleşen deprem sonrasında tanıklık ettik: Kripto varlıklar, felaketlerden etkilenen kişilere yardım amaçlı olarak da kullanılabilir. Benzer bir örnek de geçtiğimiz yıl Ukrayna’ya yapılan yardımlarda karşımıza çıktı: Ukrayna’ya tüm dünyadan 60 milyon doların üzerinde kripto para bağışlandı.
Arksigner blog
Devamını Oku

Elektrik ve Doğalgaz Aboneliklerinde
Kimlik Kartı ile Başvuru Dönemi  

Uzaktan kimlik tespiti yöntemi teması
Ev sahipler ve yeni kiracılar için elektrik, su ya da doğalgaz abonelik süreçleri kimi zaman zahmetli olabiliyor. Belgelerin toplanması, yetkili kuruluştan alınan randevular ve en önemlisi uzadıkça uzayan bekleme süreleri başvuru sahiplerini zorlayabiliyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Geliştirilmiş Kamu Uygulamaları ile Toplumsal Hizmetlerde Fark Yaratmak

Uzaktan kimlik tespiti yöntemi teması
Türkiye uzun yılları kapsayan dijital dönüşüm sürecinde ciddi bir mesafe kaydetmiş durumda. Günümüzde özellikle e-Devlet ve bağlı uygulamalar üzerinden neredeyse tüm vatandaşlık hizmetleri sunulabiliyor. Nüfus müdürlükleri, Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi ve Adli işlemler ile ilgili resmi kayıtlara ulaşmak bu uygulamalarla mümkün oluyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

NFT’lerin Evrimindeki Yeni Aşama:
fNFT ve dNFT’ler

Non fungible token’ların işaret ettiği ekran
Son iki yıldır tanıklık ettiğimiz NFT furyası değişik kesimlerden büyük ilgi gördü. Dijital sanat, oyunlar, spor kartları, müzik ve diğer birçok dijital içeriğin tokenize edilerek satıldığı geniş bir pazar ortaya çıktı. NFT dapp’leri, 2022 yılında yaşadığımız kripto kışında (crypto winter) en iyi performans sergileyen uygulamalar içinde yer aldı.
Arksigner blog
Devamını Oku

BaaS (Biometrics as a Service)
Kavramına Bir Bakış

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Sanayi Devrimi ile başlayan büyüleyici gelişme süreci analogdan dijitale, dijitalden yapay zekaya uzanan bir tarih yolculuğu başlattı. Bu süreç günümüzde de hızla devam ediyor. Web 3.0 döneminin hızla robotik bir çağa evrilmeye başladığını da söylemek mümkün. Artık insanlık tüm işlerini dijitalde gerçekleştirebiliyor. Üstelik bu süreçlerde insana özgü unsurların kullanılması ve geliştirilmesi de söz konusu oluyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

NFT’ler,
Depolama ve Kalıcılık Sorunu

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Bugün en değerli varlıklar; sadece konut, arazi, sanat eseri gibi fiziksel varlığa sahip olanlar değil. Dijitalleşmeyle birlikte hayatımıza girmiş olan sanal varlıklar öyle yaygınlaştı ve değer kazandı ki tüm dünyada dijital varlık adı altında yeni bir varlık kategorisine ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda regülasyon çalışmaları başladı bile. Bu düşüncelerin ortaya çıkmasında blokzinciri ile hayatımızda yer eden token (jeton/belirteç), kripto para ve NFT gibi kripto varlıkların önemli bir rol oynadığına şüphe yok.
Arksigner blog
Devamını Oku

NFT’lerin Potansiyeli
ve Riskleri

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
2021 yılının başlarında NFT’ler tam anlamıyla baş döndürücü bir hızla hayatımıza girdi ve önemli bir pazar payı elde etti. NFT’lerin henüz kripto paralar kadar geniş bir kitleye ulaşmadığı bir gerçek. NFT’lere ilgi gösterenler kadar, onları bir balon olarak nitelendirenler de oldu. Hatta 2022’de “crypto winter” olarak adlandırılan dönemde NFT satışlarında bir düşüş yaşandı. FTX skandalı aylarca gündemde kaldı ve belki Web 3.0 teknolojilerine duyulan güveni bir nebze sarstı, ama NFT’lere gösterilen ilgi pek de azalmadı.
Arksigner blog
Devamını Oku

Dijital Sanat, NFT’ler ve
Daha Fazlası

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Blokzincir ekosisteminin en önemli yapı taşlarından biri olan tokenizasyon pek çok mevcut sektörde yeni iş modelleri oluşturulmasını mümkün kılıyor. Tokenlar ve tokenizasyon, sanattan lojistiğe, emlak sektöründen sigortacılığa birçok sektörde değişim yaratma potansiyeline sahiptir. Tokenizasyon uygulamaları, yatırım araçlarını çeşitlendirerek yatırımcılara portföylerini yeni varlıklar dahil etmek suretiyle genişletme imkânı sunuyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

LiveAuth Communicator ile Müşteri Hizmetlerinde Karmaşık Süreçlere,
Güvenlik Açıklarına Son!

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Yeni nesil pazarlama anlayışının en önemli parçalarından bir etkin yürütülen müşteri hizmetleri. Ürün seçeneklerinin artması ve müşteri davranışının satışın en kritik etkenlerinden biri olduğunun anlaşılması tüm işletmeleri müşteri hizmetlerini geliştirmeye yöneltti. Bugün en küçük girişimlerden en kapsamlı şirketlere kadar tüm işletmeler ürünlerin satış öncesi ve satış sonrası pazarlama süreçlerini mobil müşteri hizmetleri ile sürdürüyor.
Arksigner blog
Devamını Oku

Global Regülasyon Hareketlerinin
Merkezindeki Trend: Tokenlar

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Blokzincirinin hayatımıza girmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte, dijital varlık denildiğinde artık, tokenlar, stablecoinler ve merkez bankası dijital para birimleri (Central Bank Digital Currency - CBDC) gibi çok çeşitli varlıklar anlaşılır hale geldi. Birçok şirket, dijital varlıklardaki bu gelişmeler karşısında yeni iş ve büyüme olanakları arayışına girdi. Diğer taraftan, dijital varlıkların iş hayatına hızlı bir şekilde ve tam bir hukuki dayanağı olmadan dahil olması, tüketiciler, yatırımcılar ve finansal sistemler tarafında yeni riskler meydana getirdi.
Arksigner blog
Devamını Oku

3 Dakikada 10 Kişilik
İmza Akışı Oluşturma Kılavuzu

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
“Son 20 yılın kilit kelimesi nedir?” diye sorsalar ne derdiniz? Akıllı cihazlar, gelişen ulaşım olanakları, dünyanın bir ucundan bir ucuna saniyeler içinde mesaj gönderme olanaklarını bir düşünelim. Mesajların teslim edilme sürelerini düşünelim, çok yüksek hızlı trenlerin saatler içinde kilometrelerce yolu katetmeyi sağladığını düşünelim. Bütün bunların sonucunda hayatımızın en temel unsurunun hız olduğunu söyleyebiliriz.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

Remote Çalışan Ekipler İçin Elektronik İmza ile Belge İmzalama Kılavuzu

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Modern çalışma koşulları insanlara evlerinden kolayca para kazanma olanağı sağladı. Daha önceleri ofislerde yapılan pek çok iş gelişen dijital altyapılar sayesinde ofis dışından yürütülebilir hale geldi. Öyle ki özellikle yeni dönem şirketler sabit merkezden çalışmak yerine uzaktan hizmet alarak çalışmalarını yürütüyor. Ekipler birbirlerini hiç görmeden büyük projeleri tamamlıyor ve düzenli olarak çalışmalarını sürdürüyor.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

Ya İmzalı Değilse! Elektronik Belgelerde Geçerli İmza Bulunduğunu Nasıl Tespit Edersiniz?

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Tüm dünya elektronik imza kullanmanın kolaylığından ve faydalarından artık haberdar. İşlevsel bir altyapı edin, belgeyi düzenle, düzenlediğin belgeyi ön izle ve birkaç kolay adımda imzalama işlemini yap. e-İmzalı belge oluşturmak işte bu kadar kolay. e-İmzanın güvenilir yanı ise tamamen yanlışlanamaz, sayısal verilere dayanıyor olması. Ancak her e-İmza her zaman yasal geçerliliğe sahip olmayabiliyor. Bu noktada kullanım süresi dolan sertifikalar ya da sahte e-İmzalar kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

Kargo Teslimlerinde Kimlik Kartı Okuyucuların
Kullanılması Neleri Değiştirebilir?  

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Kimlik tespiti ve kimlik doğrulama süreçleri neredeyse tüm işlemlerde güvenlik sağlamanın en etkili yolu. Bir malı satın alırken, banka işlemlerinde, para transferlerinde ve hatta kargo yolu ile ürün teslim alırken kimlik tespiti yapılması hem iş süreçlerini hem işletmeleri hem müşterileri koruyan bir unsur.
ArkSigner blog
Devamını Oku

Online Toplantılarda Resmi Olarak Elektronik Belge İmzalama İşlemi Yapmak Mümkün mü?

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
İş dünyasının son trendi remote ya da hibrit çalışma sistemleri.  2020 pandemisinin insanlığı mecbur bıraktığı evden çalışma organizasyonu, bir noktadan sonra pek çok sektör için verimli ve yaratıcı bir alışkanlık haline geldi. Durum böyle olunca pek çok işletme çalışanların işlerini evden yürütebilmelerine olanak sağlayacak yeni yapılanmalar üzerinde çalışmaya başladı.
AçBakİmzala blog
Devamını Oku

DeFi’ın Yükselişi: Token’lar Hayatımızı Nasıl Değiştirebilir?

DeFi (Merkeziyetsiz finans) konsepti
Alışkın olduğumuz finansal sistemlerde para muhafaza etmek, sermaye ödünç almak, faiz elde etmek ve diğer finansal işlemleri yapmak için banka ve finans kuruluşlarının aracılığına ihtiyaç duyulur. Banka ve finans kuruluşları varlıkları dondurabilirler; çalışma saatleri ve nakit rezervleri belirlidir. Müşterilerinin fonları üzerinde bir güce sahiplerdir. Bu geleneksel düzen, “merkezi finans” (CeFi- centralised finance) olarak nitelendirilir.
ArkSigner blog
Devamını Oku

Her şeyiyle dijital e-İmza

Satın al, aktive et, imzala.
Dijital konforla tüm işlemleri dijitalde
kolayca tamamla!
Detaylı Bilgi

Her yerde anında
imzala

Haftalık imzalama işlemleri
dakikalar içinde tamam

Detaylı Bilgi

Kayıpsız, maliyetsiz, 7/24

Uzaktan müşteri edinimi
dünyasına hoş geldiniz

Detaylı Bilgi

En az maliyetle en hızlı müşteri edinimi

Müşterilerinizin finans işlemlerini güvenli ve maliyetsiz tamamlayın

Detaylı Bilgi

Daha güvenli, daha hızlı,
daha pratik

Kimlik doğrulama ve
belge imzalama tek cihazda
bir arada

Detaylı Bilgi

Mobil cihazlarda
imza atma konforu

iOS, Android, Huawei sistemli tüm mobil
cihazlarda belgelerinizi imzalayın

Detaylı Bilgi

Tek giriş kapısı,
birden fazla uygulama

Tek bir kimlik doğrulama işlemi ile
tüm uygulamalarınıza güvenli
giriş sağlayın

Detaylı Bilgi

Her şeyiyle dijital
e-İmza

Satın al, aktive et, imzala. Dijital konforla tüm işlemleri dijitalde kolayca tamamla!
Detaylı Bilgi

Her yerde anında İmzala

Sözleşmeler, banka talimatları, raporlar ve diğerleri…Haftalar sürecek imzalama işlemleri dakikalar içinde tamam
Detaylı Bilgi

Kayıpsız, Maliyetsiz,
7/24

Yapay zeka destekli, yeni nesil uzaktan müşteri edinimi dünyasında dijital güvenliğe dair her şeyi bulacaksınız!
Detaylı Bilgi

En az maliyetle en hızlı müşteri edinimi

Uygulamaya girişten sözleşme imzalama aşamasına kadar tüm finans işlemlerini mobilden güvenli ve maliyetsiz tamamlayın
Detaylı Bilgi

Daha güvenlİ, daha hızlı, daha pratİk

Sahada en güvenli yardımcınız: Kimlik kartı ve pasaport ile kimlik doğrulama ile belge imzalama tek cihazda bir arada!
Detaylı Bilgi

Tek giriş kapısı birden fazla uygulama

Tek bir kimlik doğrulama işlemi ile tüm uygulamalarınıza güvenle giriş yapın. Çok faktörlü kimlik doğrulama ile üst düzey güvenlik sağlayın!
Detaylı Bilgi

Daha güvenli, daha hızlı, daha pratik

Kimlik doğrulama ve belge imzalama tek cihazda bir arada
Detaylı Bilgi
Her şeyiyle dijital, her şeyiyle pratik e-İmza sertifikası
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na bire bir uyumlu olarak geliştirilen e-İmza sertifikalarımız ile tüm e-İmza altyapılarında farklı belge türlerini kolayca imzalayabilirsiniz
Her yerden, her cihazdan, her dakika bulutta imzalama!
Islak imzalı belge kargolama, günlerce kurye bekleme derdinden tamamen kurtulun. Birkaç tık ile belge imzalamanın ve göndermenin tadını çıkarın
Tüm sektörlerde mevzuata uygun uzaktan müşteri kazanmanın keyfini çıkarın
Tüm kimlik belgeleri ve pasaportlar ile müşterilerinizin kimliklerini anında doğrulayın yapay zekâ destekli biyometrik kimlik doğrulama ile sahtecilik riskini en aza indirin
Mobil cihazlarda e-İmza atmak için en kolay çözüm!
Bluetooth bağlantı özelliği, saniyeler içinde kullanım imkânı ile yeni nesil e-İmza kart okuyucumuz ile tanışın!
5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na bire bir uyumlu olarak geliştirilen e-İmza sertifikalarımız ile tüm e-İmza altyapılarında farklı belge türlerini kolayca imzalayabilirsiniz
Tek bir login ile tüm uygulamalarınıza güvenli erişim sağlayın
Farklı login yöntemlerden dilediğinizi seçin, uygulamalarınızı kendinize göre özelleştirin
Dijitalde kusursuz müşteri yolculuğunu birlikte keşfedelim!
ArkSigner mühendisleri tarafından dizayn edilen teknolojilerle finansal, kurumsal, bireysel işlemlerin tümünde dijital kusursuzluk
Mobil cihazlarda e-İmza atmak için en kolay çözüm!
Bluetooth bağlantı özelliği, saniyeler içinde kullanım imkânı ile yeni nesil e-İmza kart okuyucumuz ile tanışın!
Tek bir login ile tüm uygulamalarınıza güvenli erişim sağlayın
Farklı login yöntemlerden dilediğinizi seçin, uygulamalarınızı kendinize göre özelleştirin
Dijitalde kusursuz müşteri yolculuğunu birlikte keşfedelim!
Yerli üretim teknolojilerle finansal, kurumsal, bireysel işlemlerin tümünde dijital kusursuzluk
Görüntülü görüşme ile yeni nesil şubesiz işlem teknolojisini kullanın
Video KYC çözümü LiveAuth Communicator ile yapay zekayı tüm güvenlik katmanlarında değerlendirin