ARKSIGNER API

Elektronik İmza Mühendisi

e-İmza için bilgisayar başında
olmanıza gerek yok

Kolay ve Güvenli Elektronik İmza Deneyimi İçinArkSigner APİ ile Tanışın!
Kolay ve Güvenli Elektronik İmza Deneyimi İçinArkSigner API ile Tanışın!

Islak imza süreçlerinin yarattığı zaman kaybından sıkıldınız mı? Çoklu imza gerektiren belgeleri beklerken hem kargo masrafı yapıyor hem hizmetlerde aksamalar mı yaşıyorsunuz? Kullandığınız bir e-İmza altyapısı var; ancak tüm tarayıcılarda imza atamıyor musunuz? Elektronik imza attığınız uygulamada ekrandan ekrana atlamaktan sıkıldınız mı? İlave bir uygulamaya gerek olmadan imza atmak istiyor, imza altyapınızı tüm yazılımlara uyumlu olacak şekilde mi kullanmak istiyorsunuz?
Öyleyse size harika bir haberimiz var ArkSigner API ile elektronik imza süreçlerindetüm kontrol sizde olacak!

ArkSigner API Size Ne Kazandıracak?
ArkSigner API Size Ne Kazandıracak?

Islak imza süreçlerinizi elektronik imza ile gerçekleştirmek istiyorsanız API size şu avantajları sağlayacak:

Sayısal veriler ile kayıt altına alınan elektronik imza ile belge imzalayarak işlem güvenliğinizi artırabilirsiniz
Dijital ortamda inkâr edilemez şekilde kayıt altına alınan belgelerinize hukuki delil özelliği kazandırabilirsiniz
Dolandırıcılık ve sahtecilik ihtimallerinden doğan zararların önüne geçebilirsiniz
Kâğıt ve diğer kırtasiye malzemelerinin kullanımını azaltarak sarf giderlerini en aza indirebilirsiniz
Çoklu imza süreçlerinde kargo masrafından kurtularak maliyetleri azaltabilirsiniz
Çoklu imza süreçlerinde imzacıları ve belge trafiğini haftalarca beklemekten kurtularak zamandan tasarruf edebilirsiniz
Kağıt, kırtasiye ve kargo kullanımını azaltarak doğal kaynakları koruyabilir, işletmenizin karbon ayak izini küçültebilirsiniz
API kullanarak yalnızca masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda değil mobil cihazlar aracılığı ile de imzalama işlemi yapabilirsiniz

Halihazırda bir elektronik imza servisi kullanıyor ancak işlemlerinizi API kullanarak çok daha etkili bir hale getirmek istiyorsanız kazanımlarınız şunlar olacak:

API geliştirme kütüphanesini kendi uygulamalarınıza dilediğiniz şekilde entegre ederek size özel bir elektronik imza altyapısı oluşturabilirsiniz
Uygulama Ekranlarına API’yi ekleyerek doğrudan tek bir ekranda imzalama işlemi yapabilirsiniz
API ile imzalama işlemlerini Google Chrome, Safari ya da Microsoft Edge gibi tüm web tarayıcılarında gerçekleştirebilirsiniz
API geliştirme kütüphanesini Java, .Net ya da AKIS gibi ekstra yazılım altyapılarına ihtiyaç olmadan kullanabilirsiniz
API’yi Windows, iOS ve Ubuntu gibi bütün işletim sistemlerinde sorunsuz biçimde kullanabilirsiniz
ArkSigner API Nedir?
ArkSigner API Nedir?
ArkSigner API uygulamalara entegre edilerek elektronik imza yeteneği kazandıran bir geliştirme kütüphanesidir. API kullanarak uygulamalarınızda size özel bir elektronik imzalama süreci yaratabilirsiniz.
Geliştirmeye açık olan bu kütüphane sayesinde dijital ortamda belge imzalama ve imzalı belge doğrulama süreçlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.
API sayesinde mobil imza uygulamalarınızda kolayca belgeleri imzalayabilir, belgelerdeki elektronik imzaların geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.
ArkSigner API Nasıl Çalışır?

ArkSigner API size hazır bir yazılım altyapısı sunar. Bu altyapı üzerinde gerçekleştirilen entegrasyon çalışmaları ile uygulamalarınızda e-İmza kullanmaya başlayabilirsiniz. Entegrasyonlarınızı elektronik imza mevzuatlarına uygun olarak geliştirebilirsiniz. API size bu noktada geniş bir alternatif alanı yaratır. Kütüphaneyi uygulamalarınıza entegre ettikten sonra imzalama işlemlerini kendi sunucularınızda gerçekleştirerek yüksek düzey veri güvenliği sağlayabilirsiniz.

ArkSigner API’nin Kullanım Alanları Nelerdir?
ArkSigner API’nin Kullanım Alanları Nelerdir?

ArkSigner API devlet kurumlarına ait uygulamalardan özel işletmelere kadar pek çok kuruluşun kullanımına uygundur. e-Devlet tabanlı bakanlık uygulamaları, banka ve finans kuruluşlarının uzaktan hizmet kanalları, tedarik zinciri firmaları yüksek güvenlikli API geliştirme kütüphanesini tercih edebilir. API’nin genel kullanım alanlarını ise şu şekilde sıralamak mümkündür:


Banka Talimatları ve Ödeme Emirleri
Gizlilik ve güvenliğin büyük önem taşıdığı banka işlemlerinde API kullanılarak geliştirilmiş bir elektronik imza servisi kullanılabilir. Ödeme emirleri ve banka talimatlarını hem masaüstü hem mobil olarak imzalamak için API en iyi seçimdir.

Sağlık Raporları ve Reçeteler
Sağlık kuruluşlarında elektronik reçete, ölüm ve doğum raporları gibi belgeler API kullanılarak imzalanabilir. Bu nokta API kuruluşlara işlem hızı kazandırırken gereksiz kâğıt kullanımını da ortadan kaldırır.

Tedarik Zinciri Yönetiminde Kullanılan Tüm Belgeler
Tedarik zinciri yönetiminde kullanılan üretim raporları, satış sözleşmeleri, lojistikle ilgili dokümanlar ve daha pek çok farklı belge türü API geliştirme kütüphanesi aracılığı ile imzalanabilir.

ArkSigner API’nin Fırsatlarla Dolu Dünyasını Hemen Keşfedin!
Elektronik imza süreçlerinizi en işlevsel hali ile yürütmek, kırtasiye masraflarından uzun haftalar beklemekten kurtulmak için ArkSigner API’nin fırsatlarla dolu dünyasını hemen keşfedin! Ürün ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için bize ulaşın! Uzman ekiplerimizden anında görüşme talep ederek işletme ya da kurumunuza değer katacak bir seçim yapın!