• slide
    Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

ArkSigner Nedir?

ArkSigner; 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca elektronik imzalı veri oluşturma ve bu veriler üzerindeki imzaların doğrulanması işlemlerinin yürütülebilmesi için geliştirilmiş, elektronik imzanın kolay ve güvenli kullanılmasını sağlamayı amaçlayan, platform bağımsız çalışan, Java gerektirmeyen, tamamen yerli bir yazılımdır.

Detaylar için tıklayınız...

ArkSigner hakkında detaylı bilgiye nasıl sahip olabilirim?

ArkSigner hakkında detaylı bilgi edinebileceğimiz ürün broşürümüz için lütfen tıklayın. Sistemi incelemek için kendi adınıza bir demo hesabı oluşturabilir veya konuyla ilgili ayrıntılı bilgi talebinizi bizlere +90 (312) 484 79 33 nolu telefondan veya sales@ark-teknoloji.com e-posta adresi üzerinden iletebilirsiniz.

ArkSigner demo hesabını nasıl oluşturabilir ve kullanabilirim?

Ana sayfada yer alan “Demo” butonuna tıklayıp ilgili formu doldurarak demo hesabı oluşturabilirsiniz. Talep etmeniz halinde ofisinizde canlı bir demo gerçekleştirilebilecektir.

ArkSigner’ı kullanmak için nasıl başvuru yapabilirim?

ArkSigner’ı kullanabilmek için sales@ark-teknoloji.com e-posta adresinden veya +90 (312) 484 79 33 numaralı telefondan bizlere ulaşmanız halinde gerekli işlemler başlatılacaktır.

ArkSigner mobil elektronik imzayı destekliyor mu?

Evet, ArkSigner mobil elektronik imzayı geleneksel elektronik imza ile gerçekleştirebildiğiniz tüm işlemlerinizde kullanabilmenizi sağlayan özgün bir çözümler sunmaktadır. Dolayısıyla ArkSigner üzerinde geleneksel elektronik imzanın yanı sıra mobil imza ile de imzalama işlemi gerçekleştirebilir ve atılan imzaları doğrulayabilirsiniz.

Konu ile ilgili deyatlı bilgi için tıklayınız...

ArkSigner hangi işletim sistemlerinde çalışır?

ArkSigner platform bağımsız bir elektronik imza uygulamasıdır. Microsoft Windows, Apple Macintosh (Mac), Pardus ve Ubuntu işletim sistemlerinde çalışır.

ArkSigner hangi tarayıcılarda çalışır?

ArkSigner Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Microsoft Internet Explorer, Microsoft Edge, Opera ve Yandex gibi yaygın olarak kullanılan tüm tarayıcılarda sorunsuz çalışmaktadır.

ArkSigner ile hangi imza formatlarını desteklemektedir?

ArkSigner ile CAdES (Standart İmza), PAdES (PDF Dosya), XAdES (XML Dosya) ve S/Mime (KEP İletisi, KEP Paketi ve E-posta Dosyaları) imzaları oluşturabilirsiniz. Bu imza türlerinin tamamında BES (Temel İmza), T (BES üzerinde zaman damgası eklenmiş), XL (gelişmiş imza) ve A (arşiv imza) desteklenmektedir.

ArkSigner ile çoklu imza atabilir miyim?

Evet, ArkSigner'ı hem akıllı kartlar hem de HSM (High Security Module-Yüksek Güvenlik Modülü) cihazları ile kullanarak çoklu imzalama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

ArkSigner kurum içerisinde kullanılan diğer uygulamalar ile entegre edilebilir mi?

Evet, ArkSigner SAP, Logo, Mikro gibi tüm ticari masaüstü ve bulut uygulamalarınıza elektronik imzayı entegre etmenizi sağlar. ERP uygulamalarının yanı sıra kurumunuz içerisinde kullanılan diğer uygulamalara da entegre edilebilir. Bu sayede uygulamanız üzerinden e-imza oluşturabilir veya doğrulayabilirsiniz.

ArkSigner üzerinde imzalanan belgelerin hukuki geçerliliği var mıdır?

ArkSigner üzerinde imzalanan belgeler, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda belirtilen ve hukuki geçerliliği olan elektronik/mobil imza ile imzalanmaktadır. Bu nedenle imzalı belgeler yasal olarak geçerli olup delil niteliği taşımaktadır.

ArkSigner hangi tip akıllı kartı destekler?

ArkSigner, PKCS#11 standardındaki tüm akıllı kartları desteklemektedir. Böylelikle Türkiye’deki ESHS’ler tarafından verilen tüm akıllı kart ve çubuklarla çalışma imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ArkSigner HSM (High Security Module-Yüksek Güvenlik Modülü) cihazları ile de çalışabilmektedir.

ArkSigner’ı HSM (High Security Module-Yüksek Güvenlik Modülü) cihazlarında kullanabilir miyim?

Evet. ArkSigner’ı cihazları ile de kullanabilirsiniz.

ArkSigner hangi sertifikalar desteklenir?

ArkSigner, X.509 standardına uygun tüm sertifikalar ile çalışabilme özelliğine sahiptir. Türkiye’deki elektronik sertifika hizmet sağlayıcılar (ESHS) tarafından oluşturulmuş elektronik sertifikalar ile çalışabilmektedir.

ArkSigner’ın maliyeti hakkında bilgi alabilir miyim?

ArkSigner’ın fiyatlaması hakkında bilgi edinmek için sales@ark-teknoloji.com e-posta adresinden veya +90 (312) 484 79 33 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabını bulamadıysanız?

Sorunuzun yanıtını burada bulamadıysanız sales@ark-teknoloji.com e-posta adresinden veya +90 (312) 484 79 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 
Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

Banka Hesap Bilgileri

ArkSigner Yazılım ve Donanım San. Tic. A.Ş.

Halk Bankası
IBAN : TR35 0001 2001 3720 0010 1003 97
Türkiye İş Bankası
IBAN : TR88 0006 4000 0014 2760 4666 67
Ziraat Bankası
IBAN : TR26 0001 0008 3175 9485 5450 03