ArkSigner

ArkSigner Nedir?

ArkSigner Nedir?


ArkSigner; 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca elektronik imzalı veri oluşturma ve bu veriler üzerindeki imzaların doğrulanması işlemlerinin yürütülebilmesi için geliştirilmiş, elektronik imzanın kolay ve güvenli kullanılmasını sağlamayı amaçlayan, platform bağımsız çalışan, kullanıcı bilgisayarında Java yüklü olmasını gerektirmeyen, tamamen yerli ve milli bir yazılımdır.

Bünyesinde barındırdığı ürün yelpazesi ile ticari işletmelerin ve kurumsal kuruluşların elektronik imza ihtiyaçlarını değişen web gezgini standartları ile beraber çalışır tutan çözümler sunmaktadır.ArkSigner ile son kullanıcının imzalama işlemi için Java Applet gibi bir uygulamayı bilgisayarına indirmesi ve bunun konfigürasyonu ile uğraşması gerekmez. Tüm imzalama işlemlerini istemcide gerçekleştirir. Elektronik imza için yabancı bir kütüphane kullanmaz.

ArkSigner bilgisayarda takılı olan kartlar ve kart üzerindeki geçerli olan sertifikaları kullanıcıya listeler. PKCS#11 standardına uygun her türlü akıllı kartlarla, çubuklarla ve donanımsal güvenlik modülleri (HSM) ile çalışabilmektedir.

ArkSigner mobil elektronik imza desteği ile büyük boyutlu dosyalar da dâhil hızlı ve kolay bir şekilde imzalama işlemlerini gerçekleştirmeye olanak sağlar.