LiveAuth

T.C Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma ile
Kimlik Doğrulama Servisi

Müşterilerinize Şubeye Gelmeden İşlem Yaptırın

Ücretsiz Demo Talebinde Bulun

Neden T.C. Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma ile

Kimlik Doğrulama?

 • açbakimzala
  Belgenin Ön ve Arka Yüz Kontrolü
 • açbakimzala
  Temassız Yonga Kontrolü
 • açbakimzala
  Yüz Canlılık Kontrolü (Challenge-response yöntemi)
 • açbakimzala
  Yüz Doğrulama

Örneğin, bankalarda kullanılacak olan uzaktan kimlik tespiti ile banka müşterileri LiveAuth sayesinde şubeye gitmesine gerek olmaksızın her türlü bankacılık işlemlerini mevzuata uygun, uzaktan ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecektir. Müşteriler şubeye gitmeden ve çağrı merkezini aramadan güçlü kimlik doğrulama sistemi LiveAuth ile mobil bankacılık yoluyla bütün işlemlerini her yerden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

neden liveauth

Neden?

Kişilerin ıslak imzaları taklit edilebilir niteliktedir. Günümüzde imzaya itirazın konu edildiği davaların çoğunda ıslakimza sahibinin tespit edilmesi için bilir kişi tarafından yapılan incelemeler çok fazla zaman almaktadır. Çünkü ıslak imza taklit edilmeye müsait olması nedeniyle taklit edenin ve imza sahibinin birbirinden ayırt edilmesini oldukça zorlaştırmaktadır. Bu süreçte imza sahibinin tespit edilmesi için kaybedilen zaman içerisinde dolandırıcılık ya da sahteciliğe maruz kalan kişilerin telafisi mümkün olmayan zararı meydana gelecektir.

Bu nedenle gerek elektronik imza gerek ıslak imza ile gerçekleştirilen imzalama işlemlerinizde güçlü bir kimlik doğrulama için tek faktörlü kimlik doğrulama yeterli olmayıp en az iki faktörlü yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Güvenli ve mevzuata uygun kimlik doğrulama yapabilmeniz için ihtiyacınız olan ürün: LiveAuth.

LiveAuth, kimlik kartı ve pasaportların ICAO 9303 (Ululararası Sivil Havacılık Organizasyonu) standartlarına uygun bir şekilde NFC özellikli mobil cihazlar aracılığı ile doğrulanmasını sağlayan Kimlik Doğrulama ürünüdür.

BDDK tarafından açıklanan verilere göre NFCve OCR okumada %97 başarı oranını yakalamış olan LiveAuth sayesinde NFC, MRZ,OCR ve Yüz Tanıma teknolojileri kullanılarak mobil cihazlar aracılığı ile kimlik kartlarının ve pasaportların doğrulanması gerçekleştirilmektedir.

Neden T.C. Kimlik Kartı ve Yüz Tanıma ile

Kimlik Doğrulama?

Müşterileriniz yeni nesil T.C. Kimlik Kartları ve akıllı telefonların NFC özelliği sayesinde bankacılık işlemlerinde şubeye gelmelerine gerek kalmadan kimlik doğrulama gerektiren her türlü işlemlerini uzaktan güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler.

kolay ve hizli

Şubeye gitmeden, çağrı merkezini aramadan mobil bankacılıkla işlemlerini her yerden kolay ve hızlı yapabilir.

nfc

Bu işlemleri NFC özelliği bulunan Android ve iOS cihazlarında gerçekleştirebilir.

şifre hatırlatma

Unuttuğu mobil bankacılık şifresini kolay bir şekilde alabilir.

yüz tanıma ile kimlik doğrulama

Mevzuata uygun kurumsal çözümleriyle LiveAuth, kapalı devre çalışma sistemi ile kimlik doğrulama işlemini mobil cihazlarda değil sizin kendi sunucunuzda gerçekleştirir. Kimlik ve pasaport verileriniz size özel olan sunucunuzda doğrulandığı için veri ve bilgilerinizin sunucu dışına çıkması mümkün olmaz. Böylece LiveAuth ile veri ve bilgi güvenliğinizi de sağlayabilirsiniz.

Kimlik kartlarının ve pasaportların sahte olup olmadığı ya da hukuka aykırı bir şekilde kopyalanıp kopyalanmadığı LiveAuth ile kolayca tespit edilebilir. LiveAuth’un amacı kimlik doğrulama ve sahteciliğin/dolandırıcılığın önlenmesi olduğu için, örneğin, doğrulanması istenen kartın kartondan yapılmış bir kart olup olmadığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından üretilmemiş sahte çip olup olmadığı gibi detaylı incelemeler yapılabilmektedir.

neden liveauth

Neden?

check
Çalıntı T.C. Kimlik Kartlarının tespiti ve kimlikte sahtecilik riskleri bulunmaktadır.
check
T.C. Kimlik Kartlarının klonlanıp klonlanmadığının tespiti yapılamamaktadır.
check
Online işlemlerde sadece kullanıcı adı ve şifre kullanımı yeterli değildir.
check
Müşterilerinizin operatörlerden alınan hatların çalınması sebebiyle kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparken dolandırıcılık işlemleri artmıştır.
check
Uzaktan kimlik doğrulama yapılırken elektronik bir ögeye ihtiyaç duyulmaktaydı.
check
Elektronik deliller için bir kart okuyucu gerekiyordu.
check
T.C. Kimlik Kartlarında temassız tarafta bir PIN kontrolü yoktur.
check
Mevcut sistemlerde tek faktörlü kimlik doğrulama yapılmaktadır.
check
Müşterilerinizin elindeki T.C. Kimlik Kartlarını tek faktör ile doğrulamanız yeterli değildir.
check
Güçlü kimlik doğrulama için ikinci bir faktör kimlik doğrulama şarttır.
ziraatbankası
ziraat teknoloji
halkbank
kuveytturk
bos
bos
bos
bos

Nasıl?

check
Kart okuyucu veya elektronik bir kalem gerektirmeden, müşterilerinizin mevcut Android ve iOS cihazları kullanarak, NFC ile T.C. Kimlik Kartı ile elektronik deliller üreterek doğrulama yapar.
check
ArkSigner canlı yüz tanıma sistemiyle çift faktörlü güçlü kimlik doğrulama yapar.
check
Müşterileriniz yaptıkları işlemleri inkâr edemezler.
check
Active Authentication sayesinde T.C. Kimlik Kartlarının klonlanıp klonlanmadığı tespit edilir.
check
Canlılık testi ve metin okuma ile sahtekarlıkların önüne geçilir.
check
Bu sayede saniyeler içinde yeni müşteri edinebilir ve dijital kanallarınızda kullanıcı dostu ve güvenli kimlik doğrulamaya geçebilirsiniz.